Waterjet Parts

ECOTRON®

Nowoczesna technologia z wysoką wydajnością

ECOTRON jest pompą wysokociśnieniową przeznaczoną dla maszyn Waterjet oraz do aplikacji do cięcia wodą. Model ECOTRON produkowany jest seryjnie i występuje w klasach o mocy od 11 do 45 kW. Każda z pomp generuje ciśnienie robocze 4000 barów zapewniając idealne parametry cięcia. Dużym atutem są niskie koszty eksploatacji pozwalające obniżyć koszty produkcji.

Parametry techniczne

Moc silnika 11 – 45 kW
Ciśnienie operacyjne 4.000 bar
Wydatek wody L/min 1,2 – 4,3 l/min

Produkt Europejski

Najlepsze Wyposażenie

Wysokiej jakości, niezawodny wzmacniacz ciśnienia oraz akumulator o pojemności 2,49 litra zapewniają bardzo niską pulsację ciśnienia co przekłada się na bardzo wysoką jakość cięcia i na zużywanie się elementów wysokociśnieniowych w szczególności złączy, rur i zaworów on/off.

Nawet podstawowy model jest bardzo dobrze wyposażony.

Korzyści

Chłodnica oleju/powietrza

Pompy wyposażone są seryjnie w chłodnicę oleju/powietrza ECOTRON® nie tylko oszczędza pieniądze, ale także chroni środowisko. Chłodnica jest zamontowana wewnątrz tacy ociekowej oleju, co jest nie tylko warunkiem koniecznym do uzyskania znaku CE, ale także chroni środowisko w przypadku wycieku.

Łatwość serwisowania

Łatwość serwisowania zapewniają dobrze widoczne manometry w przedniej części pompy, jak również zawór bezpieczeństwa i wzmacniacz wysokiego ciśnienia na wysokości roboczej. Zbiornik oleju wykonany jest z aluminium: rdza nie ma tu żadnych szans.

Akumulator Ciśnienia

Akumulator ciśnienia o dużej objętości 2,49 litra ogranicza znacznie wahania ciśnienia do minimum 140 barów i zapewnia w ten sposób dobrą jakość cięcia oraz niewielkie zużycie rur i elementów wysokociśnieniowych.

Odporność na uszkodzenia

Podwójne jednostki filtrujące zatrzymują ciała obce przed wzmacniaczem ciśnienia i zapobiegają uszkodzeniom.

Zawór proporcjonalny

Bezstopniowa regulacja ciśnienia odbywa się poprzez seryjnie montowany zawór proporcjonalny. Standardowo sygnał włączenia/wyłączenia zaworu strumienia wody może być również przetwarzany w pompie. Zapobiega to skokom ciśnienia w całym systemie wysokociśnieniowym przy zamkniętej głowicy tnącej. Więcej informacji można znaleźć w prezentacji do pobrania.

Niezawodne Serce Pompy

Wysokociśnieniowy wzmacniacz ECOTRON® umożliwia konserwację zaworów zwrotnych z zewnątrz, bez konieczności ich demontażu.

Sterowanie Ecotronem

ecotron-obsługa

Zostańmy w kontakcie

Oddział w Polsce

Email
info@waterjetparts.pl

Telefon
+48 535 218 426

Adres
Ul. Wosia Budzysza 7
80-612 Gdańsk

Below you will find the CSS for disabling animations on tablet/mobile, enable animation delay on desktop, IE fixes