Waterjet Parts

WaterCut

Wydajne rozwiązanie 2D do cięcia wodą

Seria WaterCut oferuje wysoce precyzyjne i niezawodne maszyny do cięcia wodą. Maszyny do cięcia strumieniem wody zwane również Waterjet, charakteryzują się możliwością cięcia każdego rodzaju materiału do grubości nawet 150 mm. Model WaterCut wyposażony jest w jedną głowice tnącą. Dużym atutem jest możliwość doposażenia maszyny maksymalnie w cztery głowice tnące na jednej osi Z w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych.

matrycowanie

Cięcie 2d

znakowanie

Skanowanie

Parametry techniczne

Długość robocza 3000 - 6000 mm 
Szerokość robocza 1000 - 2000 mm 
Maks. liczba osi Z 2
Maks. grubość materiału ciętego strumieniem wody 150
Cięcie ukośne opcja
Prędkość pozycjonowania max 56 m/min
Dwukierunkowa powtarzalność 0.05 mm/m

Uwaga: Powyższa tabela przedstawia typowe parametry. Jeśli mają Państwo inne wymagania, prosimy o kontakt. Wszystkie nasze rozwiązania są dopasowane do potrzeb klienta.

5 ustawień jakości cięcia

Maszyna jest wyposażona w wydajny i przyjazny dla użytkownika system sterowania CNC iMSNC® firmy MicroStep. iMSNC®, który domyślnie obsługuje 5 ustawień jakości cięcia strumieniem wody dla różnych wykończeń krawędzi. Można wybrać pomiędzy najwyższą prędkością a najlepszą jakością krawędzi, przy czym dostępne są również inne możliwości dostosowania parametrów narzędzia: na przykład regulacja prędkości cięcia w narożnikach części. W ten sposób maszyna jest idealna do osiągnięcia optymalnej równowagi pomiędzy jakością, wydajnością i kosztami cięcia.

Precyzyjna technologia

Maszyna typu watercut przeznaczona jest do cięcia materiałów metalowych i niemetalowych strumień wody o wysokim ciśnieniu. Jest to precyzyjna technologia z możliwością uzyskania powierzchni cięcia o wysokiej jakości.

Drobne kontury i bardzo precyzyjne cięcia do 150 mm

– Brak naprężeń termicznych na ciętej części
– Wycinanie najdrobniejszych konturów
– Precyzja do setnych części milimetra
– Cięcie wszystkich materiałów (kamień, stal, szkło, guma, drewno, materiały warstwowe)
– Technologia wysokociśnieniowa do 6.200 barów

Trwałe, precyzyjne komponenty

Nierdzewna chromowana powłoka prowadnic liniowych chroni je przed zużyciem spowodowanym ścieraniem i korozją. Dodatkowo, mieszki na wszystkich osiach uszczelniają prowadnice przed kurzem i wilgocią, znacznie wydłużając ich żywotność.

Wszechstronne opcje konfiguracji

WaterCut może być wyposażony w dwie głowice tnące 2D i regulację poziomu wody dla efektywnego cięcia równoległego. Opcjonalnie maszyna może być wyposażona w stację wielonarzędziową o rozpiętości zewnętrznej 1200 mm, przenoszącą do 4 strumieni wody na pojedynczą oś Z, lub w małą jednostkę wiercącą do przebijania materiałów warstwowych.

Intuicyjna i łatwa obsługa

Aby mogli Państwo w pełni skoncentrować się na produkcji, nasze innowacyjne rozwiązania programowe pomagają intuicyjnie przekształcać rysunki i plany cięć w gotowe części.

Zostańmy w kontakcie

Oddział w Polsce

Email
info@waterjetparts.pl

Telefon
+48 535 218 426

Adres
Ul. Wosia Budzysza 7
80-612 Gdańsk

Below you will find the CSS for disabling animations on tablet/mobile, enable animation delay on desktop, IE fixes